Türkiye'nin Yol Ayrımında Bir Mücadele -2-

Türkiye'nin Yol Ayrımında Bir Mücadele -2-
Yayın Tarihi:
1 Şubat 2024
Sayı No:
2
Tiraj:
1000
Sayfa:
735

Şahitliğimiz Devam Ediyor…

Kutsal kitabımız Kur’an’ı Kerim’in en uzun suresinin (Bakara) en uzun ayeti (282)’nde bulunan bir ifade çok dikkatimi çekmiştir. Hoş her ifadesi, her ayeti bir ikaz edici husustur mübarek kitabımızın.

Ama bu ifade en uzun surenin, en uzun ayetinde yer alınca sanki biraz daha dikkat çekici gelmiştir hep bana. O en uzun ayetin bir kısmında şöyle der “Şahitler davet edildiklerinde kaçınmasınlar.” Belki bu cümle orada bir müdayene (borçluluk) olayı için geçse de bu genel bir davet -çağrı olduğunu tüm müfessirler söyler. Şahit olduğunuz bir olayı, vakayı, hadiseyi (artık ne dersiniz deyin) görmedim, duymadım, bilmiyorum diyemezsiniz.

Yaşadığınız yer neresi olursa olsun köy, kasaba, şehir, ülke veya tüm Dünya’da hepimiz bir şeylere şahit oluyoruz. Şahitlik ettiğimiz bu olaylara karşı bigâne kalamayız. “Bize ne?” diyemeyiz. Arz’ın üzerindekilerin yaşadıklarına artık şahit olduktan sonra müsbet veya menfi olarak bir tepki göstermeliyiz.

Bu öncelikle ve genelde insan, özelde ise bir Mümin- Müslüman olarak temel vazifemizdir. Yaşadıklarımıza duyarlı olmak zorundayız. Yanlışlık ve hata gördüğümüzde hele de bunlar zulüm derecesine vardığında gücümüz nispetinde tepki vermek ve düzeltilmesi hususunda elimizden geleni yapmalıyız.

Elimizle, dilimizle, gücümüz yetmiyorsa kalbimizden buğz ederek bunlara tepki verip, düzeltme gayretinde olmalıyız.

İşte ilk baskımızda verdiğimiz adı ile “Türkiye’nin Yol Ayrımında Bir Mücadele” isimli kitabımız bu şehitliklerimizin bir araya gelmesidir.

Yaşadığımız müddetçe bu şahitlik devam edecektir.

Bir önceki baskımızdan sonra yani 2021’in Ekim ayından bugüne 2024 Şubat ayına kadar yine nelere şahit olduk?

2022’nin Şubat’ında Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, 2023’ün Şubat’ında son bin yılın en büyük depremlerinden birini Maraş merkezli yaşamamız ve 75 yıllık İslam aleminin böğründeki zehirli hançerin Siyonist İsrail rejimi tarafından bir daha 7 Ekim 2023’te saplanması.

Evet, şahitlikle başka şeylerde yaşadık.

Büyük felaketlerin yanında daha az ehemmiyeti kalsa da çok önemli bir seçime şahitlik ettik.

14 Mayıs 2023 ve 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilen bu seçimler neticesinde gerek TBMM’de gerekse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletimizin kendini güvende hissetmesini sağlamıştır.

2024 yılı Şubat ayı itibarıyla Türkiye’nin Yol Ayrımındaki mücadelemizde şimdilik bulunduğumuz şahitlikler bunlar. İyi okumalar dilerim…

Saygılarımla…

 

Mustafa Albayrak
Şubat 2024

 

Başyazarımızın kitabına sahip olmak için info@teknikelektrik.com adresine adres/ iletişim bilgilerinizi iletmeniz gerekiyor. 

1078 kez görüntülenmiştir.
İçerikler

Köşe Yazarları

İstatistikler
Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar