H. Tanju OKTAY

H. Tanju OKTAY

Mail: yazarlar19@teknikelektrik.com

ÜÇLÜ ZİRVE

Türkiye Süper Liginde 24.Hafta sona erdi. Ligin üç büyük takımı 51 puanla averaj sıralamasına göre sıralandılar. Buna göre GS birinci BJK ikinci ve FB de üçüncü sırada yer aldılar. Hemen arkalarından 45 puanla TS geliyor. Uzun yıllar Üç Büyükler’in ligin ortasından sonra bu şekilde sıralandığını görememiştik. Bu üç takımın birbirine denk olduklarını gösteriyor. Acaba gerçekten öylemi? 

Bir ara Beşiktaş’ın 5 puan gerisinde olan Galatasaray 6 maçlık bir galibiyet serisi yakalayarak puanını 51 e çıkardı ve averajla da olsa liderliği yakaladı. Devre arasında en fazla konuşulan transfer İrfan Can Kahveci oldu. Galatasaray’ın ısrarla istediği futbolcuyu FB araya girerek daha fazla para ödeyerek transfer etti. Bunun üzerine Galatasaray muhtemelen daha önce anlaştığı futbolcuları kiralık olarak getirmeye başladı. Bunlardan en önemlisi daha önce iki defa GS’da forma giyen Onyekuru oldu. Bunlara ilave olarak Mısır liginden Mustafa Muhammed’i, İngiltere’den Etobo’yu , Portekizden Fernandes’ i kiraladı. Açıkçası bu futbolcuların kiralanması Galatasaray açısından hem çok ekonomik hemde çok faydalı oldu. Bu futbolclardan Onyekuru ve Mohammed yüksek performans göstererekten takıma hem çabuk adepte oldular hemde GS’a seri galibiyetler kazandırdılar. Bunlardan en önemlisi FB deplasman galibiyeti oldu. GS maçı ve üç puanı Muhammed’in attığı güzel golle kazandı. Umarım bu iki futbolcu Galatasaray’da uzun yıllar oynarlar. Galatasaray’ın aldığı diğer futbolcu Fernandes ise yıldız bir futbolcu olup Avrupada üst düzey futbol oyamış bir futbolcu. Umarım oda takıma en kısa zamanda adepte olup katkı sağlayacatır.

Bundan sonraki süreç çok zorlu geçecektir. Ligin zirvesindeki 3 takımdan en iyi futbolu Galatasaray ve Beşiktaş oynuyor. Haftada iki maçın oynandığı ligde en iyi dayanan en fazla puanları toplayan takım Şampiyon olacaktır. Ligin son haftalarında oynanacak GS-BJK maçı şampiyonun belirlenmesinde önemli olacaktır. Galatasaray’ın sezon başında aldığı Emre Kılınç, Kerem ve Oğulcan çok yetenekli genç oyuncular. Bu oyuncular görev verildiği takdirde en güzel şekilde oynuyorlar. Ancak Emre Akbaba’yı maçlarda fazla göremiyoruz. Bu kadar yetenekli bir futbolcunun kenarda olması çok üzücü. Sakat oyunculardan Feguli’de iyileştiği takdirde GS yoluna güçlü bir şekilde devam edecektir. 

Gelecek ay görüşmek dileğiyle
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar