Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Baba Tahir ŞEREFOĞLU

Mail: yazarlar88@teknikelektrik.com

Son Şampiyonun Hayal Kırıklıkları

Son Şampiyonun Hayal Kırıklıkları

Ligin son haftasındaki yorgunluk ve hedefsizliğe bağlı bıkkınlık anlaşılır elbette. Lakin hem geleceğin inşası hem tribüne gelen onca insana ve oyuna duyulması gereken saygı gereği daha fazlası beklenirdi Beşiktaş’tan. Ancak ne yaptığını daha doğrusu ne yapacağını bilen bir takım görüntüsünden çok uzaktılar. Rakip Konya ise düşük ihtimal olsa da ikincilik hedefi ama daha çok lig boyuna oluşturdukları oyun ezberine sadık bir halde oynadı. Sakin, kararlı ve ne yapacağını bilen tarzlarını korudular. Savunurken de hücum ederken de bu çerçeveyi hiç bozmadılar. Bu basit ve işlevsel hal, oyun hızı düşük Türkiye Süper Ligi’ne yetiyor da artıyor. Onlar da bunu biliyor.

Banko Beşiktaş’ta oynayabilecek tek oyuncunun Ghezzal olduğu bir sezon geçirdik. Bankodan kastım, olmuş, gelişimi tamamlanmış, istikrarlı bir şekilde ne vereceği belli olması açısından Ghezzal. Yoksa Emirhan kendi yaş grubunun memleketteki en iyilerinden birisi ancak yanında daha önceki maçlardaki Josef veya Atiba gibi daha net bir oyuncu ile merkez orta saha ikilisinde yeteneklerini daha fazla gösterebilir. Konyaspor karşısında Emirhan’ın merkezdeki partneri Can Bozdoğan’dı: Dinamik, seri, güçlü bir genç ancak o mevkiye zaten Gedson gibi bir top yönlendirme ustası gelecek. O yüzden Valerien Ismael belki de Can’ı uzun vadede İbrahim Üzülmezleştirip hızı ve gücünden daha çok faydalanabileceği sol kanatta denemeli.

Umut Meraş, Fenerbahçe derbisinde sol stoperde idare etti ama 3-4-2-1’in sol kanat bekinde ilk yine yetersiz kaldı. Hücumları olumlu tamamlayamadığı gibi Konya maçında Rahmanoviç’in golünde savunma görevine yetişemedi, bizler gibi golü izlemek zorunda kaldı.

Gelelim taraftarın çok sevdiği ama haklı olarak kızmaya başladığı Rosier’e: Gereksiz gördüğü kartlar oyunculuk yeteneklerine yakışmıyor, taraftarın sana olan sevgisinin tam karşılığı olamıyor sevgili Rosier! Valerien Ismael, sonra Rosier konusunda gerekeni yapacaktır, yapmalı da.

Gençler teselli oldu
Teknik patron Ismael, kadroda düşünmediği isimlerin çoğuna veda şansı vermedi. Oğuzhan, Gökhan ve Mehmet kadroya alınmadı. Pjanic ile Alex kulübede başladı. Maç kadrosunda; dört tanesi 11, beşi kenarda olmak üzere tam 9 alt yapı patentli oyuncunun yer alması teselli oldu. Hedef olmadığı için, oyuncular tatil modundan çıkamadı! Tribünler oyundan alınan Larin ile N’Koudou’yu ıslıkladı. Genç file bekçisi Emre alkışlandı. İkinci yarıda da etkili olan Konyaspor, net pozisyonlar bulsa da farkı artıramadı. Ahmed Hassan’ın kafa şutu direkte patladı. Son dakika içinde Batshuayi direği geçemedi. 90’da Kenan’ın kafa vuruşu skoru belirledi: 1-1. Izdırap gibi geçen kayıp sezona nokta koyan Kartal, yeni sezona yelken açtı.

Evet, Beşiktaş iyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktı. Ancak geçen senenin şampiyonu bu sene ciddi manada hayal kırıklığı yarattı. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar