Onlara Kızmayın

Onlar muhalif değil bizim yancımız. 

Bir mevzuda dikkatinizi çekeceğim.

Bir kısım sözüm ona muhalif siyasilerin ya da partilerin çok anormal ve agresif çıkışları hatta saçmalık derecesini aşan sapık söylemleri olduğunu okuyor, duyuyor ve görüyoruz…

Önceleri ben de anlam veremiyordum bu sözleri söylediklerinde!

Bir insan veya parti ya da siyaset yorumcusu-yazarı nasıl olurda sözde muhalefet ettiği Erdoğan veya Ak Partiyi yıpratmak adına kendini rezil ve kepaze edebilir?

Bunların hiç mi yakın çevreleri yok?

Hiç mi akıl verecek dostları yok?

Kendilerini nasıl bu duruma düşürüyorlar?

Bir tanesi “Yalan olduğunu bile bile ve bu yalanının birkaç dakika sonra yani Yatsı ezanı okunmadan ortaya çıkacağını bildiği halde, bu yalanı kasten hattı zatında Sayın Erdoğan ve Ak Partinin güçlenmesi için söylüyorlar” dediğine inanamamıştım.

Ama görüyorum ki bu iddia doğru sanki...

Bir başka tanıdık kardeşim ise daha ileri derecede bir cümle kurmuştu ki gözlerim açıldı şaşkınlığımdan;

“Mustafa abi! Onlar muhalif değil bu iktidarın ve mevcut anayasal düzenin görevlendirilmiş kö*ekleri!

İktidarın devam etmesi için ürüyorlar!”

Önce çok garip gelmişti bana.

Yani muhalif adı altında aslında vazifeli canlılar ile karşı karşıyayız. Çünkü bu insan suretinde ki canlılar muhalefet etmiyorlar, adeta aynı hedefe havlıyorlar ve dostumun bahsettiği gibi o hedefi (Ak Parti ve Erdoğan’ı) aslında güçlendiriyorlardı.

Şimdi örneklerini görelim.

Bir siyasetçi (hem de halkta karşılığı olan) 10 Şehri depremde yerle bir olmuş bir ülke de daha on binlerce cenaze enkaz altından kalkmadan, adeta 10 şehirde kan gövdeyi götürmüş ve taş üstünde taş kalmadığı bir esnada oy avcılığı yapar mahiyette kavga ve konuşma yapar mı?

Şayet cenaze evinde kavga ve tartışma yaparsanız velev ki mevzunuzda haklı dahi olsanız adama demezler mi ‘’Yahu cenaze evinde daha merhumun naaşı kalkmadan kavga olur mu? Ayıptır, günahtır’’ demezler mi?

Peki bu siyasi parti yetkilisinin onlarca danışmanı ve yardımcısı varsa tepki alacaklarını bile bile bu cenaze başında kavga yapmalarının normal olduğunu söyleyebilecek tek bir kişi var mı?

Cenaze ve enkazlar kalkar o zaman suçlu, hatalı olduğuna inandığınız kimseler varsa onun yakasına yapışır ve yargıya ya da siyaseten seçmene havale edersiniz!

Bunu yapan koca koca parti başkanları ve siyasetçiler var mı yok mu?

Var maalesef!

O zaman bunu bile bile yaptığını ve Ak Parti ile Erdoğan’ı güçlendirmek için yaptığını söylemek hiç de abartı değildir kanaatimce.
Şimdi başka bir misal vereyim.

Vatana ihanetten defalarca hapis yatmış ve açıkça ‘’Bu devleti yıkmalıyız, devletiniz batsın’’ diye konuşmalar yapmış ve teröre destekten kapanmak üzere olan parti tarafından meclise vekil yapılarak girmiş bir alçağın; deprem bölgesine giderek halkı devlete karşı isyan etmeye teşvik eden konuşmalar yapması, bu sözlerinin de tıpkı cenaze evinde tepki görecek olan siyasetçi gibi bununda tepki göreceğini bile bile yaptığını söylemek çok mu iddialı olur?

Yüzde yüz olarak halkın yüzüne tükürecek konuşmalar yapanlar şayet aptal değillerse (ki hiç öyle gözükmüyorlar) iktidarın kö*eği diyen dostumu teyit etmiş olmuyorlar mı?

Ha bunu gönüllü mü yoksa vazifeli mi yapıyorlar bilemem!

Ama bizim muhalefet sandığımız tüm bu canlılar aslında iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanımızı daha da güçlendiren ve en az 2028 yılına kadar Türkiye’yi yönetmelerini sağlamak için çalıştıklarını söylemek hiçte zor bir şey olmasa gerek.

Üçüncü bir örnek verecek olursak; Nazilerin Türkiye şubesi gibi çalışan ve kamuoyunda istihbarat fosili olarak tanınan faşist bir siyasetçi ise, iktidarı mesul tuttuğu Suriye’den buraya sığınmış mazlum mültecilere her gün yalan iftira ve tezviratta bulunup, birkaç saat ya da dakika sonra ise yalanlarının ortaya çıkmasından sonra ‘’Bana ne bana öyle duyum geldi’’ diyorsa bu ahvalinin halkta tepki uyandıracağını bilmemesi mümkün mü?

Peki o zaman bu faşist siyasetçinin de iktidara çalıştığını söylemek neden abartılı olsun?
Sizde mevcut muhalefet partilerinden duyduğunuz eleştirilerin aslında iktidarı güçlendirmek ve Sayın Erdoğan’ı yaşadığı, sağlıklı olduğu müddetçe yönetimde tutması için yapıldığı hissine kapılmadınız mı?

Düşünsenize bunların en elebaşlarından biri, Elazığ’da 2020 de gerçekleşen daha az tahribatlı ve yüzlerce vatandaşımızın vefatı ile neticelenen depremde, bir Kızılay çadırının önünde poz verip göstere göstere ‘’Bir tane Kızılay çadırı görmedim’’ dediğini hatırlıyor musunuz?

Hem de arkadaşları ile birkaç tane Kızılay çadırı ziyaretinde bulunduktan sonra bu açıklamayı yapıyor!

Şimdi bu zat ya deli ya geri zekalı ya da iktidara kö*eklik yapan bir vazifeli olması gerekmez mi?

Kocaman Kızılay çadırının önünde, burada Kızılay bir tane çadır kurmamış der mi?

Şimdi ben nasıl bu arkadaşıma haksızsın derim?

Ben artık ciddi ciddi bu tip muhaliflerin (ki sayısı hiçte az değil) aslında muhalefet değil iktidarın yancıları olduğuna inanmaya başladım.

Her geçen gün muhalefetin bitişini iktidarın ise daha da güçlendiğini görmek bu yüzden çok daha belirgin hale geliyor...