Dr. Yasin Duran

Dr. Yasin Duran

Mail: yduran@teknikelektrik.com

Hakkıyla Tertemiz Şampiyon

Hakkıyla Tertemiz Şampiyon

Süper ligde 2021-22 sezonu sona erdi, bu sezonu gerek oynadığı futbol ile gerekse aldığı sonuçlar ile bileğinin hakkı ile alnının teri ile hak eden takım Trabzonspor’du ve sonunda hak ettiği şampiyonluğu kazanarak kupasını kaldırdı ve tüm Türkiye bu şampiyonluğu muhteşem bir şekilde kutladı. Kutlamalardaki coşku ve görsel şölen tüm dünyada beğeni ile karşılandı ve tüm dünyaya örnek oldu. 1984 yılından beri şampiyonluk kutlayamayan Trabzon şehri 38 yılın hasreti ile şehrin tüm meydanları, tüm sokakları, köyleri, yaylarında yani Trabzon’un her metrekaresinde şampiyonluğu doyasıya yaşadı. Geçen 38 yıl boyunca Trabzonspor’un hakkı olan ancak şampiyonluğun başkasına verildiği, kupaların başka kulüplerin müzesinde olduğu şampiyonlukları da kutladı Trabzon. 

Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Abdullah Avcı’nın geçen yıldan beri ilmek ilmek ördüğü, maç maç ilerleyerek şampiyonluk yolunda güvenli adımlarla yaptığı yürüyüş sonunda mutlu sonla bitti. O kadar iyi oyunlar oynanarak puan farkı erkenden açıldı ki, son haftalardaki kötü oyun ve puan kayıplarına rağmen ligi açık ara farkla şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor tüm dünyadaki Trabzonsporluların şampiyonluk hasretini giderdi. Tüm dünya şampiyonluğu doyasıya kutladı. Kutlamaların görkemi İstanbul kulüplerinin ve taraftarlarının kıskanç tepkilerine maruz kaldı. Yok efendim kutlamalar abartılı imiş, bu kadarına gerek var mı imiş vs. Bileğinin hakkı ile elde edilmiş şampiyonluğumuzu kutlamamıza bile tahammül edemediler. Siz de şampiyon oldunuz ancak, Trabzonsporlu olmak çok farklı bir duygudur anlayamazsınız bu duyguyu.  İstanbul’un hegemonyasında ki futbol diktatörlüğünü kıran şehirdir Trabzonspor, Anadolu’nun İstanbul’un yönettiği TFF’ye karşı başkaldırısıdır. Bundan dolayı Trabzon’un şampiyonlukları farklıdır, farklı olmaya devam edecektir. VAR çıktığından hakemler eskisi kadar İstanbul takımlarını kollayamıyorlar, en azından bariz gol, ofsayt ve kırmızı kart pozisyonlarının birçoğunda mecburen doğru kararları vermek zorunda kalıyorlar. Bu nedenle İstanbul takımları eskisi kadar haksız kazanç sağlayamıyorlar bunun sonucu olarak ta artık şampiyonluklar GS, FB ve BJK hegemonyasından çıkmaya başlamıştır. Artık şampiyonlukların en az yarısı diğer takımlara geçecektir. Bundan dolayı zengin mahallenin şımarık çocuğu kendi başarısızlığını örtmek ve kendilerini bariz kollayan eski düzene dönmek için diğer iki kulübe beraber olursak yine ibre bize döner mesajı gönderdi. 

Hasretle beklediğimiz şampiyonluk kutlaması Trabzonsporlulara kutlu olsun, şampiyonluğu kaybetme, sonuna getirememe stresi kayboldu artık, bundan sonra şampiyonluk yarışında devamlı var olacağız ve nice şampiyonluklar yaşayacağız, ancak doğru yönetim ve teknik ekiple bunu başarabiliriz. Şimdi hedef şampiyonlar ligi play off mücadelesine odaklanıp devler ligine katılmak olmalıdır. Bunun için gidecek oyuncuların yerleri doldurulmalıdır. Sağ bek için Kayserispor’dan Onur Bulut alınmalı. Bir türlü bulunamayan doğru sol bek sorunu artık ortadan kalkmalıdır. Antalyaspor’dan Fernando orta saha için müthiş bir hamle olacaktır. Nwakaeme sorunu çözülmeli ve onu yedekleyecek bir alternatif bulunmalıdır, Kouassi yetersiz gibi göründü, ancak sezon öncesi kampını iyi geçirirse Nwakaeme’ye alternatif olabilecektir. Uğurcan giderse Erce yetersiz kalacaktır, Arda kale için iyi hazırlanmalı oda yetersiz kalırsa kesinlikle iyi bir kaleci bulunmalıdır. Berke Özer iyi bir kaleci olarak değerlendirilebilir. Bu

 Sene mutlu bitti, artık her sene mutlu sene olsun, haydi uşaklar…
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar