H. Tanju OKTAY

H. Tanju OKTAY

Mail: yazarlar19@teknikelektrik.com

Çileli Sezon Bitti

Çileli Sezon Bitti

2021-2022 sezonu sona erdi ve Galatasaray topladığı 52 puanla ligi 13. sırada bitirdi. Açıkçası son 30 senedir Galatasaray’ın ligi bu kadar altlarda bitirdiğini hatırlamıyorum. Geçen sene lig şampiyonluğunu iki golle kaçıran Galatasaray bu sene aldığı derecelerle taraftarlarında hayal kırıklığı yarattı. Sezon başında yeni başkanla lige başlayan Galatasaray Fatih Terim yönetiminde pek de iyi bir futbol ve sonuçlar ortaya koyamadı. Ligde bir kazanan bir kaybeden takım görüntüsü çizen Galatasaray taraftarını ve camiasını hiçte memnun eden bir futbol ortaya koyamıyordu. Tecrübeli hoca Fatih Terim de bu kötü gidişata dur diyemiyordu. Kimilerine göre başarısız futbolun sebebi Terim gösterilirken kimine göre de takım yanlış kurulmuş futbolcular ise yetersizdi. 

İyi giden tek şey takım Avrupa’dan kopmamış ve Mart ayına kadar iddiasını devam ettirmişti. Lig ortasına gelindiğinde başkan faturayı hocaya kesti ve Terim gönderildi. O zamanda yazmıştım Terim gibi bir hocanın lig ortasında gönderilmesi yanlıştı. Hem başarısızlığın tek müsebbibi Terim değildi hem de Avrupa’da şansımız devam ediyordu. Terim’in yerine Barcelona’da yıllarca yardımcı teknik adamlık yapmış Torent getirildi. Torent’in elinde sihirli değnek yok idi ve kapasite olarak da çok ikibir teknik adam değildi. Terim’in bıraktığından daha iyi şeyler yapamadı Torent. Takım adeta değişmemişti. Bazı maçlarda Terim’i aramadık da değil. 

Lig bitiminde geldiğimiz nokta Başkan Burak Elmas kongrede ibra edilmedi ve Galatasaray’a Haziran ayında yeni başkan seçilecek. Yeni başkan yeni teknik direktör getirecek. Yeni teknik adamla beraber yeni futbolcular transfer edilip yeni bir kadro oluşturulması lazım. Görüldüğü gibi Galatasaray’ın hali hiçte hoş değil. Ekonomik problemlerin gerek tüm ülkede gerekse spor kulüpleri üzerinde bu kadar yük olduğu zamanda yeni başkan ve yeni teknik direktörün ne kadar iyi bir kadro kurabilecekleri merak konusu. İyi bir kadro kurmak imkânsız olmasa da bu ekonomik koşullarda çok güç. Şimdi hepimiz yeni başkan, yeni teknik adam ve yeni kadronun kurulmasını merakla bekliyoruz. Umarım her şey yolunda gider ve Galatasaray bu zor ve karamsar süreçten en kısa zamanda 
çıkar.

Galatasaray ‘da artık tek gündem, 11 Haziran’da gerçekleşecek olan başkanlık seçimi. Yönetimi devredeceği için transferlere karışmayan Başkan Burak Elmas, özellikle transfer görüşmelerinin ertelenmesini sağlayarak, yeni yönetimin önünü açmak istiyor. Ancak bu durum, özellikle transfer teklifleri alan birçok oyuncunun panik yapmasına yol açtı. Şu ana kadar Kerem, Mohamed, Cicaldau, Marcao, Nelsson, Boey ve Morutan’ın, Avrupa’nın önemli kulüplerinden menacerleri vasıtasıyla teklifler aldığı ve bunları yönetimle görüşmek istediği öğrenildi. 11 Haziran’daki seçim, bu genç oyuncular açısından büyük önem taşıyor. Yeni yönetimin bu isimleri satıp satmama konusunda ne karar vereceği büyük merak konusu.

Gelecek ay buluşmak dileğiyle...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar