Cemil Selçuk YILDIRIM

Cemil Selçuk YILDIRIM

Mail: yazarlar17@teknikelektrik.com

Bir Derbi Daha…

Fenerbahçe bir derbi maçı daha mücadele etmeden kör topal atlatmaya çalışırken en kayıpla Beşiktaş debisini geçiştirmeyi başardı. Maçın son on dakikasına kadar Fenerbahçeli oyuncular ne kadar isteksizse, Beşiktaşlı oyuncular da o kadar istekli ve mücadeleciydi. 

Fenerbahçe, Beşiktaş kalesine az ve tehlikeli gelmiş olmasına rağmen Ersin engelini aşamadı. Genç file bekçisinin güven kazanması takımdaki yerini sağlama almış olması tabi ki önemli.  Takım fark etmeksizin Yerli oyuncuların başarıları beni daha mutlu ediyor ister istemez.  

Az öncede belirttiğim gibi Beşiktaş’ın derbide kazanma isteğini çok iyiydi. Bu isteği körükleyen oyuncuların başında özellikle de Vida ve Aboubakar harika bir performans gösterdiler.

Gelelim bizim oyunculara… Maçın son dakikalarına kadar birbirlerinden kopuk ve ne istedikleri belli olmayan bir futbolla bizleri çıkardılar. Tereddütsüz maçın yıldızı olan Altay’ın kalesinde devleşmesine ve çırpınışlarına daha fazla kayıtsız kalamadılar sanki. Altay’ın performansından utanıp silkelenmeyi ve aldıkları paranın hakkını vermeyi son dakikalarda da olsa fark ettiler. Kalecimiz Altay’ı her maçta sergilediği bu azmi ve mücadelesi için ayrıca tebrik ediyorum. 

Evet, Beşiktaş sezon başından beri şampiyonluğun en büyük adayı ve kendinden emin keyifli bir futbol sergiliyor. Dolayısı ile kolay maç olmasını beklemiyorduk ancak sürekli böyle son dakika mucizelerini de bekleyecek halimiz yok.  Beşiktaş ilk yarı oldukça temkinli oynamasına rağmen biz rakip sahada gerekli baskıyı kurmadık. Galibiyete de beraberliğe de onlardan çok daha fazla ihtiyacımız olmasına rağmen onlardan daha az istekli kaldık.

Erol hoca oyuna ve oyunculara müdahale etmekte çok ağır kalıyor. Hatta bazen o kadar ağır kalıyor ki müdahale dahi edemiyor. Ozan2ın jeneriklik golü olmasa Erol hoca belki de bugün istifa etmiş olacaktı. Aylardır bunun önlemini almasını ve takımı bu kadar korkak ve sürekli değişken taktiklerle oynatmayı bırakmasını bir an önce takım içindeki rekabeti ve hücum ateşini yakması lazım. Yoksa her maç bu kadar şanslı geçmeyebilir ve beklenen son yaşanabilir hocamız için.  
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar