Siemens, RDG200 Termostatını Yeni CO2 İzleme ve Kontrol Özellikleriyle Sunuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siemens, RDG200 Termostatını Yeni CO2 İzleme ve Kontrol Özellikleriyle Sunuyor

Siemens Akıllı Altyapılar (SI) RDG200 termostat serisi, iç mekandaki hava kalitesini izlemek ve kontrol etmek için artık dâhili bir CO2 sensörü içeriyor. Sağlıklı bir iç mekân iklimlendirmesi ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya yardımcı olurken enerji verimliliğini artırıyor ve enerji maliyetlerini azaltıyor.

Siemens Akıllı Altyapılar (SI), RDG200 termostat serisinde CO2 sensörü ve kontrol fonksiyonlarıyla birlikte yeni bir model sunuyor. Bu model, insanlar için her zaman sağlıklı ve üretkenliği artıran bir kapalı mekân iklimlendirmesi sağlamak amacıyla iç hava kalitesinin izlenmesine ve ayarlanmasına, aynı zamanda verimli çalışmaya imkân veriyor. CO2 yoğunluğunun yükselmesi nedeniyle hava kalitesi bozulduğunda ise havalandırma sistemi otomatik olarak ayarlanarak mekâna doğru miktarda taze hava verilmesini sağlıyor.

Bu termostat sistemi, açık KNX haberleşme yeteneği sayesinde Siemens’in Synco ve Desigo sistemlerine veya üçüncü taraf sistemlere yerel olarak entegre edilebiliyor. RDG200, yeni CO2 özellikleriyle yalnızca alan doluluk oranı yüksek olduğunda yeterli havalandırma sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda CO2 yoğunluğu düşük olduğunda da havalandırmayı yavaşlatarak oda için enerji tasarrufuna yönelik stratejileri destekliyor. Önceden yüklenmiş geniş çeşitlilikteki uygulamalar, sürdürülebilir oda otomasyonu için çok sayıda seçenek sunuyor. Modern tasarımları ve tek dokunuşlu Yeşil Yaprak düğmesi ile yeni termostatların ekranı, enerji verimliliği durumunu göstererek kullanıcıları enerji tasarrufuna da teşvik ediyor.  Dokunmatik tuşlar ve döner düğmesi ile cihazda toz ve kir birikmesini önleyerek, termostatın yüzeyinin seyreltilmiş alkol gibi temizleyicilerle hızlı ve kolay bir şekilde sterilize edilmesine olanak tanıyor.

Binalardaki tüm ihtiyaçlara göre özelleştirilebilen termostat 
Siemens’in kapsamlı termostat portföyü, temel oda iklimlendirmesi kontrolüne yönelik basit mekanik ve dijital oda termostatlarından bina otomasyon sistemlerine entegrasyon için haberleşme fonksiyonuna sahip gelişmiş termostatlara kadar uzanıyor. RDG200 termostatları, çok yönlü çıkışları ile ısıtma ve soğutma, fan coil’ler ve değişken hava hacmi dahil olmak üzere birçok sistemin ihtiyacını karşılıyor.

teknikspot

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Prysmian Kablo’dan Kadın İstihdamına Tam DestekÖnceki Haber

Türk Prysmian Kablo’dan Kadın İstihdamın...

Mutlusan Sponsorluğunda, Pars Otonom Takımından Büyük BaşarıSonraki Haber

Mutlusan Sponsorluğunda, Pars Otonom Tak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar