Ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık
Enkaz altındaki kızının elini bir an olsun bırakmamıştı: Ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık

Türkiye geçen yıl art arda iki sarsıcı depremle asrın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan kızı Irmak Leyla Hançer'in (16) elini tutarken çekilen fotoğrafla hafızalara kazınan Mesut Hançer, felaketin yıl dönümünde kızının mezarını ziyaret etti. 1 yıldır yüreğinde ateş yandığını belirten Hançer, “Ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında” diyerek o anları anlattı.

6 Şubat'ta meydana gelen ilk depreme çalıştığı fırında yakalanan Mesut Hançer, hemen Ebrar Siteleri'ne koştu. Gittiğinde gördüğü manzara karşısında şoke olan Hançer, birbirine girmiş binaların enkazında kızı Irmak Leyla Hançer'in cenazesini buldu.


Baba Hançer, bir geceliğine babaannesinde kalmaya giden ve depreme yatağında yakalanan kızı Irmak Leyla'nın elini tutarak cenazesinin çıkarılmasını bekledi. Mesut Hançer'in kızının elini tutarken çekilen fotoğrafı ise depremin simgelerinden oldu.

Mezarını ziyaret etti

Depremden sonra eşi ve 3 çocuğuyla birlikte Ankara'da yeni bir hayat kuran Mesut Hançer, acının yıl dönümünde ailesiyle birlikte Kahramanmaraş'a geldi. Hançer, şehre girer girmez ilk olarak Kapıçam Şehir Mezarlığı'na giderek kızı Irmak Leyla'nın kabrini ziyaret etti. Kızının mezarının başına çiçek bırakan Hançer, duygusal anlar yaşadı.

'2-3 saat çocuğumun elini tutarak gezdim'

Depremde kızıyla birlikte 7 yakınını kaybettiğini, Ankara'da TV 100'de çalıştığını belirten Mesut Hançer, evlat acısının çok farklı olduğunu söyledi.

Hançer, “Gidişi oldu gelişi olmadı bir daha. Biz de kendisiyle beraber öldük işte. Hepsinin acısı farklı ama evladınki başkaymış. Öbürlerini bastırıyormuş anne, baba, abi kardeş acısını daha kötü bastırıyormuş. 2-3 saat çocuğumun elini tutarak bekledim o şekilde. Ama bir daha da bırakamadık ki elini” diye konuştu.


'Çok kötüymüş evlat acısı'

Her ne kadar Ankara'da yaşasa da sık sık Kahramanmaraş'a gelip kızının mezarını ziyaret ettiğini ifade eden Hançer, “Babaannesinde kalıyordu işte, gezmeye gittiydi oraya. İşte gelmedi. Her şeyi yarım kaldı. Her şeyimiz bitti, her şeyimiz kayboldu, yok oldu.

Fırından çıktık geldik bir ümitle ama ümitlerimizin hepsi yarım kaldı. Geldiğimizde hep enkaz yığınıyla karşılaştık. Belden aşağısı enkazın altındaydı.

Ellerinden öptüm, yanaklarından öptüm. İşte ellerine sarıldım, ellerini öptüm ama hiçbir çare bulamadık. Anında gitmiş anında. Çok kötüymüş evlat acısı. Yüreğimizin başında ateş yanıyor daha da sönmedi, daha da sönmedi” dedi.

Kaynak:TGRT Haber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Depreme inat üretim: Adıyaman eski günlerini arıyorÖnceki Haber

Depreme inat üretim: Adıyaman eski günle...

Türkiye'yi değiştiren günSonraki Haber

Türkiye'yi değiştiren gün

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar