2022 Dünya Kupası Yolları CEM Markası İle Aydınlanacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2022 Dünya Kupası Yolları CEM Markası İle Aydınlanacak

KATAR, 22’nci FIFA Dünya Kupası maçlarının oynanacağı stadyumları birbirine bağlayan Al Khor otoyolunu, iç ve dış teknik aydınlatma konusunda uzman olan İzmir merkezli Cemdağ Aydınlatma Grubu’na ait CEM markalı armatürler ile aydınlatacak.

Uzunluğu 33 km olan ve toplamda 12 adet spor tesisini birbirine bağlayan 10 şerit, 2 tünel, 12 viyadük ve 10 kavşaktan oluşan Al Khor otoyolunun aydınlatmasında 8 binin üzerinde Cem markalı armatür kullanıldı. Projede kullanılan verimliliği yüksek Cem armatürleri sayesinde tüketim maliyetlerinde yüzde 60 oranında tasarruf sağlanacak.

Cemdağ Aydınlatma Grubu, Katar’da daha önce tamamladığı Al-Muntazah ve Al-Ryan otoyol aydınlatma projelerinden sonra Al-Khor otoyolu projesini de alarak adını, Avrupa’dan sonra, Orta Doğu’da duyurmaya devam ediyor. Katar dışında son olarak Hırvatistan’da Hrvatske Ceste’nin işletmesini yaptığı 78,3 kilometrelik A9 otoyolunun bağlantı yollarını ve İsrail’in en üst ligi olan Ligat ha’AL’de mücadele eden “MS Maccabi Petah Tikva” futbol kulübünün spor alanlarını da aydınlattı.

Türkiye’de Tüpraş ve Petkim rafinerileri dışında Kuzey Marmara Otoyolu, Kuzey Ege Otoyolu, İzmir-İstanbul otoyollarının aydınlatmasını gerçekleştiren Cemdağ, yurtdışında ise Hollanda’da bir rafineri, Avusturya’da konser alanı, Almanya’da havalimanı, Cezayir ve Irak’ta tünel aydınlatma gibi birçok uluslararası projeyi tamamladı.

Cemdağ Aydınlatma Gurubu, 5 kıtada 50’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirerek 5.5 milyonun üzerinde CEM markalı ürünleri ile 250’nin üzerinde şehri aydınlatıyor.

Sina Cem: Avrupa’da marka satın almayı planlıyoruz

Geleceğe yönelik büyüme hedefleri hakkında değerlendirmede bulunan Cemdağ Aydınlatma   Grubu CEO’su Sina Cem, şunları söyledi: “Cemdağ Aydınlatma Grubu olarak 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor ve yurtdışında önemli projeler üsteleniyoruz. Yurtdışında satışlarımızı ve etkinliğimizi artırmak istiyoruz. Avrupa’da genişleme stratejilerimiz çerçevesinde marka satın almak için fırsatları değerlendiriyoruz. Yılbaşından bu yana Avrupa pazarında premium segment’te büyümemizi sağlayacak önemli bir İskandinav markasını satın almak için görüşmeler yürütüyoruz. Bu görüşmelerde olumlu netice alacağımızı düşünüyoruz. Bu konuda çok heyecanlıyız, eğer gerçekleşirse yurtdışında yaptığımız ilk satın alma işlemimiz olacaktır.”

teknikspot

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sigma Data Parafudr ile Veri Kabloları GüvendeÖnceki Haber

Sigma Data Parafudr ile Veri Kabloları G...

Alkanlar Elektrik Perpa Ticaret Merkezi’ne Yeni Şubesini AçtıSonraki Haber

Alkanlar Elektrik Perpa Ticaret Merkezi’...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar